Bulunduğunuz SayfaProgram ► Yöntem

1
headphones
Mikrofonlu Kulaklığını Tak2
messenger
Konuşma programına Gir3
bbo logo
      BBO'ya GelÇalışmalarımızı Nasıl Yapacağız?


Elephant

Bu fili nasıl yersiniz?

Her seferinde bir lokma ıssırarak !


Konuşma programımıza bağlanacak ve mikrofonlu kulaklığımızı takacağız ve BBO'ya gireceğiz. Çalışmalar ve oyunlar sırasında konuşarak, yorum yaparak soru cevap şeklinde ilerleyeceğiz. Normal oyun sırasında yapılması zor olan hamleler el bir soru olarak verildiğinde dikkat çektiğinden, oyuncudan doğru hamlelerin de nedenlerini açıklamasını isteyeceğiz.


Çalışmalar boyunca BBO'da partnerim olmaya da hazır olmalısınız.


Çalışmalarımızda, dilerseniz benim hazırladığım bir deklarasyon sistemini, dilerseniz sizin tercihlerinize göre bir sistemi, oynayabiliriz.


Her konu 15-20 dakika anahatları ile tartışılacak. Ana noktalar vurgulanacak ve hazır ellerle çalışmaya başlanacak. Fili, her seferinde bir ıssırık alarak yiyeceğiz.


Oyuncunun neleri başarması gerektiği belirlenecek. Çalışma, oyuncu, üst üste kusursuz bir şekilde 3-4 el tamamlayana kadar sürecek. Bu aşamada konunun çalışılması bitmiş olacak. Ancak, daha sonraki aşamalarda, karışık olarak bu konular oyuncunun karşısına gizlice yeniden çıkarılacak ve oyuncudan, hazır olmadığı eski bir konuyu, hatasız bir şekilde sonuçlandırması beklenecek. Kavrama test edilmiş olunacak. Hata olursa, eski konu yeniden programa alınabilecek.


Bir Çalışma Günü

Bir çalışma, 1 saat çalışma, 15 dakika ara ve sonrasından 45 dakika daha çalışma yapılır ve toplam 2 saat sürer.


Bir haftada 3 çalışma yapılması idealidir. Daha çok yapılmasının bir zararı olmazken bir haftada üçten az çalışma yapmak aralarda fazla boşluk olacağı için yeterince pekiştirme olmama ihtimali vardır. Oyunculardan haftada 3-4 günlük bir çalışma programı yapmalarını bekliyoruz.


Deklarasyon Konularını Çalışma Yöntemi

Konu hazır ellerle veya Partnership Bidding Table'da, kısıtlamalı ayarlamalarla antrene edilecek. El sayısı oyuncunun hatasız oluşuna kadar sürebilir. Bu aşamada Teaching Table'da hazır ellere ihtiyaç duyulursa, kullanılacak. Tek amacımız oyuncunun üst üste bir kaç eli kusursuz olarak geçmesidir.


Eller dönüşümlü olarak ayarlanacaktır. Yani, oyuncu aynı tip ellerde bazen soran, bazen de cevaplayan oyuncu konumunda olacaktır. Serbest sekans deklarasyon çalışmalarının uzun sürmemesi isteğimizdir. Zaten kart oyunu ve defans konularında, her el deklarasyon üzerinde kısa da olsa bir çalışmamız olacak.


Kart Oyunu Konularını Çalışma Yöntemi

Konu tanıtılacak. Oyuncunun neleri başarması gerektiği belirtilecek. Hazır ellerle Teaching Table'da antrenman başlayacak. El sayısı oyuncunun hatasız oluşuna kadar sürebilir.


Her elde, önce deklarasyon tamamlanacak. Bu sırada deklarasyon gözden geçirilmiş olacak. Atakla birlikte oyuncudan oyun planını yapması ve ilk löveyi doğru bir şekilde tamamlaması beklenecek. Oyuncu, rakiplerin oyun tarzına göre ve çıkan kartlara bağlı olarak oyun planını revize ettikçe bildirecek. Bu antrenmanda amacımız, oyuncunun 13 löveyi sırayla düzgün bir şekilde oynamasıdır. Her hamlesinin arkasında, mantıklı bir sebebi olup olmadığı kontrol edilecektir. Konunun tamamlanmasıyla, 24-32 el robotlara karşı çalışma yapıldıktan sonra, 4 turnuva veya takım maçı oynanarak oyuncunun bilgisini gerçek ortamda uygulama becerisi değerlendirilecektir.


Defans Konularını Çalışma Yöntemi

Defans konularını çalışma yöntemimiz, kart oyunu ile aynıdır.


Kart oyunu ve defans konularının sonunda, 32 el robotlara karşı ve 32 el toplamında 4 turnuva/maç oynanacaktır.